Kstyl | Záclony do obýváku, záclony a závěsy
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
Záclony do obýváku, záclony a závěsy
15350
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15350,page-parent,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Záclony a závěsy

ZÁCLONY A ZÁVĚSY DO OKEN

Okna jsou jednak čistě funkční, neboť mají poskytovat dostatek denního světla a dále se  řadí mezi architektonické detaily a konečně tvoří rám okolního světa s použití okenních dekorací rolet, žaluzií nebo aranžovat záclony a závěsy do oken. Jelikož představují jeden z významných rysů místnosti, měli byste k jejich úpravě přistupovat komplexně, což znamená neopomenout žádnou z jejich úloh. Zaprvé je nutné zvážit tvar a proporce okna ve vztahu k místnosti jako celku a posoudit, zda vysněnou představu nic neomezuje, např. použít závěsy do oken dle charakteru a stylu okenního otvoru.

PODLE TVARU OKEN POUŽÍJTE – ZÁCLONY A ZÁVĚSY DO OKEN

Většina oken spadá do jedné ze tří základních kategorií: vertikální(obdelník postavený na výšku), horizontální(obdelník položený na šířku) a čtvercové. Z nich odvozené jsou další varianty, neboť například několik vertikálních oken vedle sebe opticky vytvoří horizontální formát. k nejběžnějším patří okna vertikálních proporcí, která jsou z hlediska úpravy nejvšestranější. Normálně bývají zasazena výš ve stěně, ale mohou být prodloužena až k podlaze jako případ francouzkých oken. Sluší jim jakékoliv záclony a většina stylových rolet nebo jednoduchých závěsů, zejména spadajících až na zem a uvázaných po stranách což zvýrazní tvar závěsů. Aranžujte moderní závěsy do oken.

S horizontálními okny se obvykle setkáváme ve verandách, v prosklených halách a podkrovních ateliérech u klasických křídlových oken a posuvných dveří. Přistane jim vetšina stylů dvojdílných závěsů, nicméně pokud jde o jejich objem a vypracování horního lemu, držte se zpátky, aby pak okno neklesalo pod tíhou záclon a závěsů až k zemi. U širokého prosklení, kde by se kilometry látek stěží po straně jako závěsy do oken podkasaly, uvažujte raději o elegantních roletách.

Malá čtvercová okna máte většinou na chalupách a chatách, často zasazena do výklenku ta vyžaduje dekoraci zabírající obrovský prostor. Čtverce větších rozměrů najdeme spíš v moderní zástavbě a rovněž zde je hlavní zásadou, že úprava nesmí přes den bránit maximálnímu průniku světla.  Na chalupy doporučujeme stylové záclonky a závěsy do oken.

DOPORUČUJEME STÍNĚNÍ A DEKORACE PODLE TVARU OKNA

FRANCOUZSKÁ OKNA – STVOŘENA PRO ZÁVĚSY DO OKEN

Ta jsou přímo stvořena pro dvojdílné závěsy do oken lemující obě strany. Otevírají-li se dovnitř, pak musíme chytře umístít závěsný systém. U stylu se držme jednoduchosti a závěsy do oken oživte dekorativním uvázáním po stranách. Dopručujeme dle interiéru záclony se závěsy nebo pro moderní styl japonské posuvné stěny.

DVOJICE SOUSEDÍCÍCH ODLIŠNÝCH OKEN

Pravidlem je srovnat horní linii, což znamená umístit zavěšení u níže položeného okna do stejné výšky jako u okna vyššího. Důkladně zvažte, zda dekorace působí stejně dobře při zatažení i při roztažení závěsů, kdy se okna odhalí. Doporučujeme rolety, žaluzie nebo závěsy do oken.

POSUVNÉ DVEŘE TVOŘÍVÍ STĚNU NEBO JEJÍ VĚTŠINU – POUŽIJTE DĚLENÉ ZÁVĚSY DO OKEN

Zde je nutné důkladně zapřemýšlet, jak rozvrhnout zavěšení, aby vypadalo dobře i při roztažení dveří, neboť po stranách bývá často málo místa. Proto se vyhýbejte těžkým závěsům a bohatě nabíraných stylů. Dopručujeme závěsy do oken na narážecí kroužky se zavěšením na tyči.

ARKÝŘOVÁ OKNA

Rozhodnete-li se pro závěsy do oken, pak nejběžnějším způsobem zavěšení je tvarovaná kolejnice. Nicméně těmto oknům sluší římské rolety či látkové rolety.

SAMOSTATNÉ OKNA

Nabízí se nepopsaný list, jenž při důsledném respektování daných proporcí můžete zkrášlit podle libosti. Ať zvolíte stylové závěsy, záclony či roletu, materiál by měl barvně i vzorem doplňovat interiér. Dopručujeme žaluzie, rolety, závěsy do oken zkráceně doporučujeme vše.

OKNO V HLUBOKÉM VÝKLENKU

Už samotný výklenek částečně brání pronikání světla do místnosti, a proto“ žádné objebné dekorace, nýbrž jednouchost. Léhká záclona, kterou lze snadno shrnout ke straně, udělá své. na navlečení vyberte slabší tyč nebo kolejnici a upevněte ji do výklenku nebo na stěnu pokud to prostor nedovolí. Dopručujeme interiérové rolety, hliníkový vodič se záclonou

OKNO NAD RADIÁTOREM

Problém lze vyřešit buď záclonami či závěsy jednoduchého designu v délce po parapet, anebo radiátor ignorovat a protáhnout závěsy do oken až po podlahu. Možno použít jednodílný styl stažený k jedné straně naaranžováný např. šnůrou. Doporučujeme římskou roletu, látkovou roletu nebo plissé.

Závěsy

Až se pustíte do práce, brzy zjistíte, že se Vám nabízí široká škála materiálů pro záclony a závěsy jež samy o sobě dostatečně inspirují. Praxe nás naučila, že ideální cestou, jak pozozumět záclonám a závěsům, je pořídit si sbírky ústřižků. Když se pak pozorně zadíváte na nabízenou paletu barev, rozmanitost vzorů a různost struktůrlépe vytipujete, které záclony a závěsy ano či nikoliv. Vezměme třeba damašek: obzvlášť dobře splývá takže člověku ihned vnukne představu plných závěsů ladně se vlnících od stropu až po podlahu. Bavlna přes svůj křehký vzhled báječně drží tvar což ji předurčuje pro stylové záclony a závěsy. Nebojte se kombinovat různé stylymateriálů, jako například samet a hedvábný taft, vytvoří nádherný efekt. Záclony a závěsy v říši látek nemusí dodržovat tvrdá pravidla proporcí a vyváženosti, kterému se jinde nevyhnete.

Návrhy záclon a závěsů

Navrhujeme a realizujeme vše pro vaše okna záclony do obýváku, moderní roletu Zebra do dětského pokoje nebo římské rolety do kuchyně – dodáváme kvalitní rolety, záclony a závěsy atd. Jejich barevnost, je velmi důležitá pro dotvoření interiéru. Organzové záclony do obýváku a blackoutové závěsy do ložnice.

Záclony a závěsy na narážecí kroužky

Vybíráme záclony a závěsy dle stylu interiéru a majitele, dle estetiky samotného stínění a designu. Zpěvačce Iloně CSÁKOVÉ jsme realizovali záclony a závěsy v rodinném domě u Brna. Systém narážecích kroužků na organzové záclony a závěsy zavěšené na kovových tyčích.

Aranžujte moderní záclony do obýváku a ložnice

Vyberte si například záclony do obýváku z organzy nebo voálu v bílém nebo barevném provedení. Nechte si navrhnout záclony do obýváku v koloniálním stylu, moderním stylu či v klasickém stylu. Fantazii se meze nekladou, navrhneme Vám záclony do obýváku!