Kstyl | Římské rolety Kladno, kvalitní - látkové do kuchyně
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
Římské rolety Kladno, kvalitní - látkové do kuchyně
15433
page-template-default,page,page-id-15433,page-parent,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Římské rolety

Římské rolety – moderní trend interiérů.

Ptáte se, čím si toto označení římské rolety vysloužily? Odpověď je velice jednoduchá – moderním  ovládací systémem římské rolety s použitím klasické, jemné a příjemné

látky pro zastínění a zútulnění interiéru.

Fantazii se meze nekladou!

Římské rolety do kuchyně

Velmi oblíbené použití římské rolety pro svoji praktičnost je v kuchyňském prostoru.

Vlastnosti římské rolety:

  • Na římské rolety v základním provedení používáme k ovládání tyčky a provázky u nás je stále oblíbenější kazetový mechanismu s s brzdou a řetízkem.
  • Výztužné tyčky římské rolety můžeme přímo vkládat do tunýlků ušitých přímo z látky, nebo na látku našít navlékací pásky pro tyčky.
  • Látka u římské rolety je  připevněna k mechanismu suchým zipem, lehce se demontuje z mechanismu a následné vyčištění látky je velmi jednoduché. Velké množství materiálů římských rolet můžete prát na 30°C.
  • Látky pro římské rolety používáme ze záclony, dekoračních závěsy nebo roletovinu pro římské rolety, dle požadavků a představy zákazníka.
  • Na římské rolety doporučujeme použít látky s vertikálními liniemi, rolety vybírejte mezi pruhy, kostkami a vzory, které se poskládáním nevytratí.
  • Při širším okně je možno použít římské rolety vedle sebe takz. římské dvojčata nebo trojčata nebo celou sérii římských rolet.

U římských rolet a roletek se můžeme setkat s výrazem vídeňská roleta

  • Vídeňské rolety – římské rolety – využívají systému kladek a provázku pro jejich ovládání.
  • Výsledným dojmem jsou na stejně vytvořené baldachýny.
  • Je to záležitost dojmu velmi romanticky vyhlížejícího, nejlépe pro ložnice, obývací pokoje, nebo kavárny a restaurace s vyhlídkou.

Ovládání římské rolety pomocí řetízku.

Základem římské rolety je ovládání provázků s brzdičkou.

Kvalitnější mechanismy mají převodovku s řetízkem doporučujeme.

Články o římských roletách s fotkami

Římské rolety, které na sebe upozorní

Stínění oken římskými roletami může jen doplnit stávající interiér svou barevností a volbou materiálu, anebo stejně jako v tomto případě, můžou římské rolety přitáhnout pozornost. Odvážit se pro toto řešení svědčí o důvěře investora v designéra …..

Římské rolety  ze smetanové záclony

Římské rolety se vyrabí s několika druhů látek, v našem případě je použita smetanová záclona. Všechny římské rolety mají stejnou látku a jsou použity v různých fukčních prostorech v rodinného domu. …..

Více o římské roletě

Římské rolety jsou vyráběny přesně na míru dle požadavků investora a rozměrů stavebních otvorů. Římské rolety instalalujeme přímo na okno nebo na stěnu a strop – tato varianta je více rozšířena.

Přitažlivost římských rolet spočívá v jejich jednoduchosti a v hospodárném využití látky, tak okenního prostoru. jsou zkrátka něco víc než rovně spuštěný panel. Římská roleta obstojí téměř na všech typech okena v každém interiéru.

 

Styl římských rolet

Všimněte si jak máte vymalováno. Jednobarevné římské rolety rády splynou se světlou stěnou a působí spíš jako nově zazděné okno.

Zajímavé detailem u římské rolety je falešná garnýž, neboli kontrastní pruh v šíři mechanismu, který zvýrazní horní okraj. Římské rolety můžeme olemovat bordurou, oživit vsazenými kontrastními pruhy či ozdobit aplikací v některté z barev v místnosti.

Londýnská roleta

Protisklady pravidelně zpracované v šířce zdůrazňují čisté linie těchto rolet a dodávají plnost a formu dolnímu okraji. Protisklady  rolety nejlépe vyniknou na oknech horizontálního formátu. novou tvář roletě dodají třásně, ozdoby však zvolte ve stylu látek. Například k hrubé látce určitě lépe silné třásně než zdobný hedvábný styl s delikátními střapečky.