Kstyl | Moderní černé záclony s organzou
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
Moderní černé záclony s organzou
15537
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15537,page-child,parent-pageid-15535,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Moderní záclony černé

Nebojte se černé!

Pokud zákazník vidí v bytovém textilu vzorníky látek v černých odstínech, prakticky se chová podle určité šablony. Je osloven elegancí nabídnuté látky, ale téměř vždy sáhne po podobném typu v jiné barevné kombinaci. Například v béžové, nebo smetanové. Strach pramení z konzervativního přístupu k černým barvám, jako k zástupci smutku. Opak je pravdou, černá byla zvolena pro smutek především díky důstojnosti, kterou vzbuzuje a touto důstojností dokáže vyzdvihnout i ráz celého interiéru.

Příkladem je realizace, jejíž dominantním prvkem se staly široké černé pruhy záclony  Natalie. Jde o elegantní záclonu s olůvkem o výšce 325 cm, která nejlépe vyniká v interiérech s vyššími stropy.

Designér v tomto případě použil pro uchycení hliníkové kolejničky, skryté za bordurou stropu. Dekorace se tím zdá nekončící a ještě zvýšila prostorový vertikální dojem. Jelikož je černá barva téměř vždy nějakým způsobem obsažena v interiéru – jak ve formě elektroniky, doplňků ale i třeba odložených tašek, nepůsobí tato barva rušivě.

Závěr:

Použití černých barev v interiérech by se mělo týkat výhradně luxusních látek, které mají černou látku doplněnou jak materiálem, tak i zjemňujícími odstíny. V případě záclony Natalie 263, je toto téměř příkladně dodrženo. Navržený interiér vypadá elegantně, i když z hlediska tvorby je vlastně prostý.