Kstyl | Teorie ročního období
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
Teorie ročního období
15533
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15533,page-child,parent-pageid-15531,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Teorie ročního období

BARVY V ROČNÍM OBDOBÍ

Znaleckému zacházení s barvami a tvary se lze naučit a nejlepším učitelem je sama příroda. Každý den nám zdarma předvádí, jak lze barvy harmonicky kombinovat. ukazuje nám to  v každé roční době a za každého osvětlení. Protože člověk žije od nepaměti v tomto harmonickém prostředí, raduje se nejvíce právě z barevných efektů.

Harmonii barev vnímáme většinou podvědomě. Ten kdo se chce naučit barvy opravdu dobře znát a zacházet s nimi, by měl cvičit i své vědomé vnímání barevných kombinací jednotlivých ročních období:

JARO

začíná skutečnou záplavou barev. Květy zářivých odstínů, svěžízeleň a narůžověle hnědá poupata, zdobí lesy, louky a zahrady. Rudé tulipány, fialový šeřík a žloutkově žluté petrklíče určují celkový charakter obrazu.

LÉTO

dusné horko a oslnivé světlo jako by zahalovalo zářivé barvy léta jakýmsi závojem. Hnědé, béžové a žluté tóny půdy vypadají jako vybledlé sluncem. Jemná žlutozelená barva listů se proměnila v temnou, tracho namodralou zeleŇ, Svěží a jasné jsou barvy vody: tyrkysová, tmavě modrá a barva mařské zeleně.

PODZIM

barvy podzimu jsou zemité, syté. zářivé a teplé. Intenzivě tu září celá paleta barvícího se listí, barvy zralé úrody na polích a stromech.

ZIMA

Zima pak zahalí celou přírodu do zářivé bílé. Pestrost si udělala prázdniny. Navzdory zeleni jedlí, zářivé modři zimní oblohy a barevným zapadům slunce dominuje stále kontrast bílé a černé.