Kstyl | Narážecí kroužky na závěsy a šití záclon
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
Narážecí kroužky na závěsy a šití záclon
15525
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15525,page-child,parent-pageid-15350,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Narážecí kroužky

Narážecí kroužky a šítí záclon a závěsu

Průběh realizace návrhu od design studia Kstyl

Požadavkem investora bylo jednoduché a moderní řešení zastínění obývacího pokoje, ložnic a přilehlé chodby rodinného domu.

Záclonové tyče pro ušité záclony

Aby nedošlo k optickému snížení stropů, designérkou bylo rozhodnuto použít kovové tyče o průměru 20 mm a namontovat je co nejblíže ke stropu. Jsou uchyceny pomocí bočních stěnových úchytů do bočních stěn a vzhledem k délce doplněny středovými držáky. Použití úchytů do bočních stěn umožňuje stáhnout závěsy těsně ke stěnám a okna tak co nejvíce uvolnit. Závěsy jsou šité v profesionální dílně u pracovníků s mnoholetou praxí.

Výběr typu zavěšení

Zavěšení závěsů na záclonové tyče je možné ve více variantách. Klasickým řešením je doplnění tyčí kroužky, závěsy můžeme ušít s ozdobnými látkovými poutky nebo na jednoduchý tunýlek k navlečení. Další, a stále více využívanou možností, je použití narážecích kroužků, zvláště v kombinaci s kovovými tyčemi ve stejné barvě. Při montáži tyčí je důležitá délka stěnových držáků, aby bylo dodrženo patřičné odsazení od stěny podle hloubky záhybů závěsů.

Narážecí kroužky – šití záclon a závěsů

Narážecí kroužky pomáhají při stažení závěsů do stran vytvářet krásné a úhledné pravidelné záhyby, které vyniknou hlavně při použití těžších a splývavých materiálů jako v tomto případě. Z fotografie je patrné, jak jsou závěsy s kroužky variabilní. Na levé straně okna jsou stažené co nejvíce do strany a na protější straně naopak mírně navolněné, kdy je mezi záhyby viditelná i tyč.

Volba materiálu

Střízlivý interiér designérka doladila závěsy v barvě nábytku a dveří. Příjemný zemitě hnědý odstín byl zvolen z barevnice materiálu JUVENTUS, který má blackoutovou úpravu, a je proto vhodný zvláště do ložnic a do prostor vystavených nadměrnému slunečnímu svitu. Zde byl zvolen hlavně pro svoji splývavost, neboť zastínění oken zabezpečují i venkovní žaluzie.

Narážecí kroužky – šití záclon a závěsů

I díky poklidné barevnosti lze provedení hodnotit jako příklad moderní elegance. Realizace působí vyváženě a uceleně.