Kstyl | Teplé barvy záclon
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
Teplé barvy záclon
15499
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15499,page-child,parent-pageid-15484,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Teplé barvy záclon

Pokoj plný slunce

Pokoj plný sluncePokoj plný slunce si přála i paní domu, která měla rozhodující slovo při schválení návrhu designérky. Ta doporučila osvědčenou žlutooranžovou kombinaci, evokující sluneční paprsky i za pošmourných dnů. Při výběru záclon v těchto barvách je důležité uvědomit si, že tlumí průsvit denního světla a podle toho volit typ záclony.

Jako ideální řešení, splňující požadavky zákaznice, byla zvolena organza Viva s lesklými vodorovnými pruhy ve dvou barvách. Dekorování oken i dveří je dotaženo pelmety ve tvaru řasených volánů. Širší pruhy  materiálu jsou využity jako přirozený lem spodních okrajů záclon i pelmetů. Záclony jsou uprostřed dělené, takže v případě nutnosti je jednoduché stáhnout je do stran a vpustit více denního světla. U dveří jsou záclony, vzhledem k frekventovanému průchodu, staženy do stran látkovými úchyty ušitými ze stejného materiálu.

 Volba materiálu

Závěsný systém

Jako závěsné systémy byly vzhledem k pelmetům zvoleny hliníkové kolejničky, namontované do stropu. Blíže ke stěně jsou rovné kolejničky sloužící k zavěšení záclon a do místnosti vystupují předsazené kolejničky zakončené plynulými oblouky. To umožňuje při bočním pohledu vykrytí kolejniček. Předsazení zároveň dopřává dostatek prostoru bohatému řasení pelmetů a nebrání manipulaci se záclonami. Všechna okna i dveře jsou pro důkladnější zastínění opatřena horizontálními žaluziemi v barvě rámů. Po spuštění žaluzií se překrytá plocha s rámy opticky spojí a vytvoří celistvou plochu. Barevné záclony tak zůstavávají dominantní.

Při realizaci designérka dosáhla použitím průsvitného materiálu a stropních kolejniček toho, že celá dekorace  působí vzdušně a odlehčeně. A jak můžete sami zhodnotit, to sluníčko tam opravdu je.

Závěr