Kstyl | Atypické závěsy pro šikmé okna
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
atypické závěsy pro šikmé okna
15633
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15633,page-child,parent-pageid-15484,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Závěsy na šikmé okno

Atypicky tvarovaná okna jsou v moderní zástavbě používána  často, ale setkáme se snimi i ve starých činžovních domech nebo vilách. Zastínění lze řešit pomocí plisovaných žaluzií nebo vertikálních, ale nejčastější je využití klasických řasených závěsů.

elegantní závěs do arkýře

Závěsný systém pro dekoraci.

Při této realizaci je použita osvědčená hliníková kolejnička, která kopíruje tvar arkýře. Kolejnička je složena ze dvou kusů kusů,jsou namontovány na boční zkosené části a díky ohnutí vodiče tedy přizpůsobení tvaru okna se setkávají v prostředku okna. hlihíkové kolejničky jsou ukončeny koncovkami, které umožňují fixaci závěsů v horní části šikminy. Náš zákazník se po dohodě s designerem rozhodl pro zastínění dlouhými závěsy, ale pokud je v budoucnosti bude chtít doplnit záclonami, není problém zcela jednoduše stejným způsobem namontovat další řadu kolejniček.

Úchyty nebo úvazy na závěsy?

Manipulace se závěsy u takto tvarovaných oken je poněkud omezená a svým způsobem jednoduchá. Pokud by prostřední díl okna byl delší, bylo by možné odhrnování závěsu do stran až k začátku šikminy. U naší realizace je tento díl natolik krátký, že je úhlednější a praktičtější závěsy uprostřed spojit. Okno uvolníme podkasáním a uchycením závěsů do stran pomocí látkových úchytů ze stejného materiálu, případně kontrastního, pokud jej použijeme např. i na ozdobné lemy. Další možností jsou hotové šnůrové úvazy, které jsou v nabídce v širokých škálách barev a druhů. Důležité je volit takový typ uchycení, který závěsy co nejvíce stáhne do stran a uvolní tak prosklenou plochu.

Závěs Premier od anglického výrobce PT.

Díky výrazným svislým pruhům při výběru zaujal kvalitní materiál Premier z kolekce Presigious. Pruhy působí dekorativně i při stažení závěsu do stran. Délka závěsů k podlaze je vzhledem k nižšímu stropu arkýře ideální a designově zajímavější, prostor se opticky nesníží a uchycení do stran je mnohem výraznější a jednodušší. Ložnice je díky závěsům mnohem útulnější a krásnější.