Kstyl | Pastelové barvy žaluzií
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
Pastelové barvy žaluzií
15501
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15501,page-child,parent-pageid-15484,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Pastelové barvy žaluzií

Pastelové odstíny lichotí i vertikálním žaluziím

Pastelové barvy jako růžová, světle modrá, světle fialová a další jemné barvy vznikají smícháním bílé a příslušných odstínů. Ve výtvarném umění jsou považovány za čisté a zářivé, schopné zachytit proměny světla.

Všeobecně se pastelové barvy vyznačují sametovými tóny, dojmem hebkosti a křehkosti, ale také určitou nerozhodností. Jelikož také zdůrazňují citlivost, jsou vhodné pro vytvoření pocitu důvěry. To vše  a mnohé další si můžeme vyhledat v odborné literatuře, pokud nás zajímá odborná klasifikace těchto barev.

Odbornými hledisky se ale nemusíme zabývat v případě naší realizace zastínění rodinného domu pomocí vertikálních žaluzií. Zde jsou to prostě barvy, které jsou majitelům domu příjemné a nutno říci, že propojení pastelových odstínů se strohými liniemi vertikálních žaluzií působí zajímavě.

Propojení barev a technického typu stínění

Mechanismy žaluzií jsou ve všech místnostech namontovány do stropu. Délka lamel je kromě dveří v kuchyni v praktické délce pod parapety a nepřekrývá ploché radiátory pod okny. Ovšem na první pohled upoutá právě volba barev a materiálů lamel. Barvy navazují na výmalbu stěn pokojů a kuchyně, kde příjemný odstín působí nezvykle, ale rozhodně mile a přispívá k útulnosti kuchyně.

Tak jako mají závěsové materiály různou strukturu, která vynikne při průsvitu, disponují i materiály používané při výrobě lamel možností výběru nejenom ve škále barev. Právě u vertikálních žaluzií je důležité věnovat pozornost i volbě materiálu lamel. Po zatažení prosklené plochy nás pak může příjemně překvapit efekt vyvolaný vytlačovaným nebo vytkávaným vzorem. Při použití vertikálních žaluzií jako jediného stínícího prvku v interieru rodinného domu či bytu zcela jistě výraznější strukturované provedení lamel přispívá k celkovému příjemnému vyznění.

Volba materiálu lamel