Kstyl | záclony na zimu nebo léto
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
záclony na zimu nebo léto
15489
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15489,page-child,parent-pageid-15484,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Letní a zimní záclony

Zimní“ a „letní“ záclony

Toto označení používá jedna z našich designerek při konzultaci se zákazníky, kdy nastává ono známé dilema – krátké nebo dlouhé záclony? Dát přednost pouze praktickému řešení či bohatým záhybům nad podlahou?

Proč si nedopřát obojí? Vždyť mít na výměnu dvě varianty záclon v rozdílných délkách není žádný přehnaný přepych, ale příjemná změna pro odlišná období. Na 3D vizualizacích můžeme  vytvořit  obě varianty ve stejném interieru.

Vzhledem blížícímu se chladnému období začněme variantou „zimních“ záclon. Jak známo, topná tělesa, instalovaná povětšinou pod okny, nepřejí umístění dekorací a tím tedy i záclon, které tato tělesa překrývají. Jednak se tím značně zvyšují náklady na vytápění, jednak vyšší teploty jemným záclonám ze 100% polyesteru neprospívají.

Řěšení je tedy vcelku nasnadě – záclony pro toto období volíme v délce pod parapet nebo ukončené v prostoru mezi parapetem a topením. Takto docílíme překrytí celé prosklené plochy. Pro toto období, pověstné nepříjemným nedostatkem světla, jsou vhodné jemné a  průhledné záclony,max. s drobným vzorem, které budou světlo více propouštět.

Zima……čas pro „zimní “ záclony

Léto……čas pro „letní“ záclony

S ukončením topné sezony můžeme souběžně s jarním úklidem, kdy se vše odvíjí v očekávání tepla a sluníčka, instalovat na umytá okna i tzv.“letní“ záclony, což jsou, jak správně tušíte záclony s délkou k podlaze. Nyní už si můžeme dopřát velkorysé záhyby nařasených záclon přes celou stěnu a překrýt tak i topné těleso, které je hlavně funkční záležitostí a nepatří mezi dekorativní ozdoby u oken. Pro slunečné období s dostatkem světla a vzhledem k větší pokryté ploše můžeme volit z nabídky záclon s barevným a větším designem, který bude odpovídat barvám v interieru.