Kstyl | Hra s barvami atypických oken
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
Hra s barvami atypických oken
15505
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15505,page-child,parent-pageid-15484,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Hra s barvami

Atypická okna a hra s barvami

Atypická okna a hra s barvamiCo se zdálo být pro majitele tvrdým oříškem, zvládla naše designérka díky svým zkušenostem lehce a s přehledem. V tomto případě se jednalo o vyřešení zastínění půlkruhového arkýře a rohových oken.

Atypické prostory umožňují optimálně vyřešit hliníkové kolejničkové systémy.Jejich velkou předností je nízká hmotnost, variabilita a možnost ohybu podle daných dispozic. To zaručuje maximální využití prostoru. Výhodou je samozřejmě i průchodnost kolejniček  v celé délce. Zde byla zvolena montáž na stěny, jinak je samozřejmě možné kolejničky uchytit i do stropu. Toto řešení by bylo vhodné v případě dekorování oken také závěsy.

Osvědčený závěsný systém

Hra s barvami

Vzhledem k zabydlenosti prostoru bylo navrženo zastínění oken  a dveří lehkými záclonami, které doplňují horizontální žaluzie. Aby se interier, v němž je dominantní nábytek i podlahy v tmavších hnědých odstínech, opticky rozjasnil, volila designérka záclony v pastelových barvách.

V jídelně a kuchyni použila neutrální světlé odstíny, které neomezují použití ubrusů a doplňků při stolování. Pro všední dny lze stůl ozdobit výraznějšími barvami napronů nebo prostírání, pro slavnostní chvíle je vhodnější vybrat ubrusy ve zvolených pastelových odstínech.

V obývacím pokoji, v kontrastu k výrazné modré sedací soupravě, využila tentýž materiál v teplých barvách. Zde jsou záclony staženy do stran ozdobnými úchyty ze stejného materiálu. Pohovka bude oživena jednobarevými polštářky ve dvou barvách záclon.

Všechny záclony jsou zavěšeny pomocí transparentní řasící pásky s tužkovým řasením, která je našita z rubové strany. Výška pásky zaručuje překrytí kolejniček.
Závěr

Atypická okna i dveře každý prostor učiní zajímavějším. Aby toto plus nepřišlo vniveč, je opravdu velmi důležitý odborný přístup při provádění jakýchkoliv úprav. Výsledek této realizace je toho názorným příkladem.