Jaké záclony a závěsy do oken

Okno tvoří dekoraci -  rolety, žaluzie nebo závěsy do oken?závěsy do oken

Vyberte si s naší nabídky ve  K-STYL STUDIU na Kladně.

Okna jsou jednak čistě funkční, neboť mají poskytovat dostatek denního světla a dále se  řadí mezi architektonické detaily a konečně tvoří rám okolního světa s použití okenních dekorací rolet, žaluzií nebo aranžovat závěsy do oken. Jelikož představují jeden z významných rysů místnosti, měli byste k jejich úpravě přistupovat komplexně, což znamená neopomenout žádnou z jejich úloh. Zaprvé je nutné zvážit tvar a proporce okna ve vztahu k místnosti jako celku a posoudit, zda vysněnou představu nic neomezuje, např. použít závěsy do oken dle charakteru a stylu okenního otvoru.

Navrhneme a dodáme Vám nejen závěsy do oken.

kontakt - Jan Markup 777 183 549

Podle tvaru oken použíjte - záclony, závěsy do oken nebo roletu?

Většina oken spadá do jedné ze tří základních kategorií: vertikální(obdelník postavený na výšku), horizontální(obdelník položený na šířku) a čtvercové. Z nich odvozené jsou další varianty, neboť například několik vertikálních oken vedle sebe opticky vytvoří horizontální formát. k nejběžnějším patří okna vertikálních proporcí, která jsou z hlediska úpravy nejvšestranější. Normálně bývají zasazena výš ve stěně, ale mohou být prodloužena až k podlaze jako případ francouzkých oken. Sluší jim jakékoliv záclony a většina stylových rolet nebo jednoduchých závěsů, zejména spadajících až na zem a uvázaných po stranách což zvýrazní tvar závěsů. Aranžujte moderní závěsy do oken.

S horizontálními okny se obvykle setkáváme ve verandách, v prosklených halách a podkrovních ateliérech u klasických křídlových oken a posuvných dveří. Přistane jim vetšina stylů dvojdílných závěsů, nicméně pokud jde o jejich objem a vypracování horního lemu, držte se zpátky, aby pak okno neklesalo pod tíhou záclon a závěsů až k zemi. U širokého prosklení, kde by se kilometry látek stěží po straně jako závěsy do oken podkasaly, uvažujte raději o elegantních roletách.

Malá čtvercová okna máte většinou na chalupách a chatách, často zasazena do výklenku ta vyžaduje dekoraci zabírající obrovský prostor. Čtverce větších rozměrů najdeme spíš v moderní zástavbě a rovněž zde je hlavní zásadou, že úprava nesmí přes den bránit maximálnímu průniku světla.  Na chalupy doporučujeme stylové záclonky a závěsy do oken.

 

DOPORUČUJEME STÍNĚNÍ A DEKORACE PODLE TVARU OKNA

Francouzská okna - stvořena pro závěsy do oken

Ta jsou přímo stvořena pro dvojdílné závěsy do oken lemující obě strany. Otevírají-li se dovnitř, pak musíme chytře umístít závěsný systém. U stylu se držme jednoduchosti a závěsy do oken oživte dekorativním uvázáním po stranách. Dopručujeme dle interiéru záclony se závěsy nebo pro moderní styl japonské posuvné stěny.

Arkýřová okna

Rozhodnete-li se pro závěsy do oken, pak nejběžnějším způsobem zavěšení je tvarovaná kolejnice. Nicméně těmto oknům sluší římské rolety či látkové rolety.

Dvojice sousedících odlišných oken

Pravidlem je srovnat horní linii, což znamená umístit zavěšení u níže položeného okna do stejné výšky jako u okna vyššího. Důkladně zvažte, zda dekorace působí stejně dobře při zatažení i při roztažení závěsů, kdy se okna odhalí. Doporučujeme rolety, žaluzie nebo závěsy do oken.

samostatné okna

Nabízí se nepopsaný list, jenž při důsledném respektování daných proporcí můžete zkrášlit podle libosti. Ať zvolíte stylové závěsy, záclony či roletu, materiál by měl barvně i vzorem doplňovat interiér. Dopručujeme žaluzie, rolety, závěsy do oken zkráceně doporučujeme vše.

okno v hlubokém výklenku

samotný výklenek částečně brání pronikání světla do místnosti, a proto" žádné objebné dekorace, nýbrž jednouchost. Léhká záclona, kterou lze snadno shrnout ke straně, udělá své. na navlečení vyberte slabší tyč nebo kolejnici a upevněte ji do výklenku nebo na stěnu pokud to prostor nedovolí. Dopručujeme interiérové rolety, hliníkový vodič se záclonou

okno nad radiátorem

Problém lze vyřešit buď záclonami či závěsy jednoduchého designu v délce po parapet, anebo radiátor ignorovat a protáhnout závěsy do oken až po podlahu. Možno použít jednodílný styl stažený k jedné straně naaranžováný např. šnůrou. Doporučujeme římskou roletu, látkovou roletu nebo plissé.

Posuvné dveře tvoříví stěnu nebo její většinu - použijte dělené závěsy do oken

Zde je nutné důkladně zapřemýšlet, jak rozvrhnout zavěšení, aby vypadalo dobře i při roztažení dveří, neboť po stranách bývá často málo místa. Proto se vyhýbejte těžkým závěsům a bohatě nabíraných stylů. Dopručujeme závěsy do oken na narážecí kroužky se zavěšením na tyči.

 

Závěsy do oken - fotogalerie

závěsy do oken závěsy do oken závěsy do oken závěsy do oken
závěsy do oken závěsy do oken závěsy do oken závěsy do oken
závěsy do oken závěsy do oken závěsy do oken závěsy do oken

Závěsy do oken

Použité obrázky jsou jen výtažkem s našich realizací -  záclony a závěsy do oken.

 zpět na hlavní stranu webu.......→

Profigalerie od firmy Unland: závěsy do oken - japonské stěny - rolety

 Kolekce UNLAND  Kolekce UNLAND_1  Kolekce UNLAND_2  Kolekce UNLAND_3
 Kolekce UNLAND_4  Kolekce UNLAND_5  Kolekce UNLAND_6  Kolekce UNLAND_7
 Dekorace UNLAND  Dekorace UNLAND_1  Dekorace UNLAND_2  Dekorace UNLAND_3
 Dekorace UNLAND_4  Dekorace UNLAND_5  Dekorace UNLAND_6  Dekorace UNLAND_7
 Záclony a závěsy UNLAND  Záclony a závěsy UNLAND_1  Záclony a závěsy UNLAND_2  Záclony a závěsy UNLAND_3
 Záclony a závěsy UNLAND_4  Záclony a závěsy UNLAND_5  Záclony a závěsy UNLAND_6  Záclony a závěsy UNLAND_7
 Záclony a závěsy UNLAND_8  Záclony a závěsy UNLAND_9  Záclony a závěsy UNLAND_10  Záclony a závěsy UNLAND_11

Závěsy

Až se pustíte do práce, brzy zjistíte, že se Vám nabízí široká škála materiálů pro záclony a závěsy jež samy o sobě dostatečně inspirují. Praxe nás naučila, že ideální cestou, jak pozozumět záclonám a závěsům, je pořídit si sbírky ústřižků. Když se pak pozorně zadíváte na nabízenou paletu barev, rozmanitost vzorů a různost struktůr lépe vytipujete, které záclony a závěsy ano či nikoliv. Vezměme třeba damašek: obzvlášť dobře splývá takže člověku ihned vnukne představu plných závěsů ladně se vlnících od stropu až po podlahu. Bavlna přes svůj křehký vzhled báječně drží tvar což ji předurčuje pro stylové záclony a závěsy. Nebojte se kombinovat různé styly materiálů, jako například samet a hedvábný taft, vytvoří nádherný efekt. Záclony a závěsy v říši látek nemusí dodržovat tvrdá pravidla proporcí a vyváženosti, kterému se jinde nevyhnete.

Nabízíme:

Nabídka oken Uniwin

V sortimentu firmy Uniwin najdete tu největších nabídku oken. Proto neváhejte, navštivte náš web, www.uniwin.cz, protože si jistě i Vy vyberete. Okna u nás koupíte se zárukou kvality a skvělých cen. My jsme tu právě pro Vás.

Peletky Vám zatopí

Peletky patří mezi velice poptávaný sortiment, co se týče ekonomického a výhodného topiva. Firma Cihelna Vysoké Mýto s.r.o. Vám tak přináší možnost nákupu levného a kvalitního peletkového uhlí, které se honosí svojí vynikající výhřevností.

Novinky

22.05.2017

záclony do obýváku, záclony a závěsy

Záclony a závěsy navrhujeme a realizujeme pro Vás. Záclony do obýváku, do ložnice a kuchyně nebo dětského pokoje. Navrhujeme a realizujeme vše pro v

---------------------------------číst více

20.10.2016

Látková roleta Zebra

Roleta Zebra Látková roleta s funkcí žaluzie s látkou den a noc Roleta Zebra nabízí zcela unikátní způsob zastínění interiéru. Je pojmenovaná podle

---------------------------------číst více

20.10.2016

Japonské stěny, Japonské posuvné stěny

Proč objednávat japonské posuvné stěny a japonské stěny? Důvodů je hned několik pro japonské stěny! Japonské posuvné stěny jsou moderním a k

---------------------------------číst více

20.10.2016

Kovové garnýže na záclony a závěsy

Moderní garnýže - kovové garnýže s broušeným efektem. Kovové garnýže dvouřadé? Postrádá Váš interiér, pěkný doplněk, který by zároveň plnil velmi úč

---------------------------------číst více

Kontakt

tel:

+420 312 267 411

mobil:

+420 777 183 548

email:

kstyl@kstyl.cz