Kstyl | Provázkové záclony do kuchyně - Kladno
Okenní dekorace,žaluzie Kladno,rolety,markýzy,záclony,závěsy,garnýže,sítě,3D návrhy,design,tyče,interiér,bambusové,Isotra,,Beroun,Slaný, Rakovník,girlandy
Provázkové záclony do kuchyně - Kladno
15478
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15478,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Provázkové záclony

Provázkové záclony s puncem kvality

Jedná se o typy záclon, které se uchycují provázkem. Jsou oblíbené pro svou dekorativnost, která se zvyšuje s vytvářením nových variant duhových provázkových záclon v nejrůznějších barvách, kouzelných záclon s perličkami nebo aplikací něžných motýků.

Uchycení provázkové záclony na tunýlek

Poměrně často je horní lem záclony zesílený a dvojitý, takže tvoří tunýlek a slouží tak k navlečení na tyč. Provázkovou záclonu pak můžeme nechat napnutou nebo jemně nařasit. Pokud nechceme využít tunýlek, je možné na horní okraj jednoduše připevnit kroužky s žabkami.

Provázková záclona s lemem

Další možností zakončení horního okraje je látkový lem, který pokračuje na zadní straně širokými poutky. Po provlečení tyčí záclona vytváří typické jemné obloučky – prověsy. Je důležité počítat s tím, že pomocí tohoto způsobu zavěšení nedocílíme dokonale rovného horního okraje, provázková záclona vždy bude působit živě a tím i zajímavě.

Provázková záclona s řasící páskou

Mezi novinky na našem trhu můžeme zařadit provázkové záclony s našitou řasící páskou, která nabízí dvě možnosti zavěšení. Jednak lze pásku opět využít jako zadní stranu tunýlku a záclonu navléci na tyč, nebo řasící pásku podle potřeby stáhnout a nařasenou provázkovou záclonu pak zavěsit na jakoukoliv tyč s kroužky, garnyž nebo kolejničku, prostě jako klasickou záclonu

Provázkové záclony na narážecí kroužky

Jelikož přetrvává obliba dekorativních narážecích kruhů, nabízí i výrobci provázkových záclon tento typ zakončení horního okraje. Tyto provázkové záclony vyniknou především na nerez tyčích, s kterými vytvoří zajímavý komplet.

Využití provázkových záclon má takřka nepřeberné možnosti, od stálého zastínění oken k zvýraznění průchodů mezi místnostmi nebo ochraně vstupu na lodžie a terasy.

Provázkové záclony můžete řasit, podkasávat, vázat na uzly, a vždy budou zdobit!